PROGRAM TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE „DRUKARZE I ROMANSE”

Romantyczna typografia w świecie cyfrowym – warsztaty

• 5 listopada 2022 (sobota), godz. 10.00–16.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
DRUKARZE I ROMANSE_PLAKAT (1)

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Drukarze i romanse” zapraszamy na warsztaty z podstaw typografii w Internecie, które poprowadzi Maciej Kodzis.

Podczas warsztatów typograficznych uczestnicy poznają podstawy typografii w Internecie, poeksperymentują z ruchem i interakcją tekstu, starając się odświeżyć XIX-wieczną stylistykę i zaadaptować ją dla nowych mediów. Przeobrażając rozwiązania typograficzne typowe dla okresu romantyzmu na media cyfrowe, stworzą zestaw stron internetowych, które działać będą jak strony tytułowe dla romantycznych publikacji interaktywnych.

(Wymagania techniczne dla uczestników – komputer z przeglądarka internetową. Praca odbędzie się w serwisie Webflow, w którym należy przed zajęciami założyć darmowe konto; warsztaty dla osób dorosłych).

Prowadzący

Maciej Kodzis – projektant graficzny, dyrektor artystyczny i wykładowca akademicki, a także współtwórca, prowadzący i organizator warsztatów związanych z szeroko pojętą komunikacją wizualną. Jego twórczość nie ogranicza się do jednego medium, eksperyment i dążenie do 'nowego' pomaga mu rano wstawać z łóżka. Wierzy, że najskuteczniejszą formą edukacji są warsztaty, poprzez skoncentrowany sposób przekazywania wiedzy i podejście projektowe pozwalające szybko testować różne rozwiązania. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

MKiDN_czarne logotyp 2022

Zadanie „Ballada o pewnym poecie i jego wileńskim wydawcy – wystawa w Muzeum Pana Tadeusza” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza