• 10 października 2021 (niedziela), godz. 12.00
  • warsztaty dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy przez formularz dostępny online

„Różewicz 3D”– warsztaty fotograficzne w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Pan Tadeusz Różewicz”

Podczas warsztatów uczestnicy przeniosą się w niezwykły, tajemniczy, mroczny, romantyczny i pełen symboli świat Różewicza. Nawiązując do poezji, dzieł mistrza, ale też artefaktów towarzyszących wystawie, stworzymy małe, trójwymiarowe światy. Każdy z uczestników wykona serię zdjęć z użyciem współczesnych aparatów typu Instax czy Polaroid, ale nawiązujących do dawnych, pierwszych technik tworzenia obrazów trójwymiarowych – stereogramów. Zbudujemy własne „okulary”, aby zamieścić w nich i oglądać wykonane kompozycje fotograficzne.

prowadzenie:
Dominika Lewandowicz – artystka wizualna, edukatorka, prezeska Fundacji Działań Twórczych „Pola Inspiracji”. Inicjatorka konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Tworzy prace malarskie, rysunkowe, intermedialne oraz fotograficzne. Bierze udział w wystawach i plenerach artystycznych w Polsce oraz za granicą – na Słowacji i Ukrainie. Jako edukator artystyczny współpracuje z instytucjami, galeriami sztuki, muzeami i szkołami prowadząc autorskie warsztaty twórcze.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny