Słowacki vs. Herbert. Slam poetycki

wydarzenie w ramach II Festiwalu Tradycji Literackich

• 30 listopada 2018 (piątek), godz. 19.00
  • zgłoszenia: zgłoszenia drogą mailową: zapisy@ossolineum.pl do 30 listopada 2018 do godz.12.00, w treści należy wpisać imię i nazwisko lub pseudonim oraz numer telefonu kontaktowego (w slamie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie)

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza piszących i improwizujących profesjonalistów oraz amatorów do zaprezentowania własnych tekstów wchodzących w dialog z twórczością Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta.

Poetyckie pojedynki na szczycie mają bogatą tradycję, z której warto czerpać. Do przedstawienia własnych tekstów luźno inspirowanych twórczością Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta zapraszamy chętnych piszących i improwizujących, profesjonalistów i amatorów.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody:

• pierwsza nagroda – 400 zł*
  • druga nagroda – 300 zł*

prowadzenie:
Aneta Ostrówka – studentka drugiego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, dyrektorka ds. szkoleń oraz koordynatorka programu Mówimy o literaturze w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

partner:
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego – jedna z najstarszych i najprężniej działających organizacji studenckich w Polsce. Wśród organizowanych przez zrzeszenie projektów znajdują się Drogowskazy Kariery, Wampiriada, Festiwal Kreatywności Studenckiej czy Prawie Kino.

________________________________________________

*Ze zwycięzcą oraz osobą, która zdobyła drugą w kolejności najwyższą liczbę punktów, wybranymi przez publiczność, Organizator zawrze cywilnoprawną umowę licencyjną dotyczącą wykonanego utworu literackiego z wynagrodzeniem w wysokości 400 złotych brutto (zwycięzca) i 300 złotych brutto (drugie miejsce), które zostanie przekazane na konto zwycięzcy w ciągu 30 dni po zawarciu umowy.

________________________________________________

>>więcej informacji o II Festiwalu Tradycji Literackich

Festiwal Tradycji Literackich dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny:

TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Gazeta Wrocławska, Naszemiasto.pl, Radio Luz, O.pl Polski Portal Kultury, Booklips.pl, Wroclife.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura