Sobotnie warsztaty rodzinne. Sezon 2017/2018

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

  • soboty, godz. 12.00
    na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy!
  • zapisy na czerwiec 2018 od 15 maja od godziny 8.00 rano poprzez >>>FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE 

Cykle warsztatowe

  • Cykl Śladami pięciu zmysłów
    prowadzenie: Agata Iżykowska

Nowy cykl warsztatów sensorycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku 6–10 lat. Każde zajęcia zbudowane są wokół jednego zmysłu, a pretekstem do działań jest wystawa stała Muzeum Pana Tadeusza. Drużyny rodzinne będą mogły nie tylko zobaczyć najciekawsze eksponaty, ale też słuchać, oglądać, wąchać, patrzeć i smakować – poznawać świat XIX-wiecznej Polski.

Agata Iżykowska – edukatorka muzealna z doświadczenia i z zamiłowania. Dodatkowo współorganizuje projekty kulturalno-edukacyjne w ramach Fundacji Płynne Muzeum. Prowadziła zajęcia związane ze sztuką współczesną w Pawilonie Czterech Kopuł, Galerii Miejskiej, Centrum Sztuki WRO oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Obecnie związana z Działem Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

  • Cykl Badacze świata
    prowadzenie: Maria Marszałek, Adriana Myśliwiec

Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 5–12 lat. Podczas warsztatów będziemy naśladować projektantów, którzy, uważnie obserwując naturę, zauważają szczegóły i reguły po to, aby zamienić swoje inspiracje w gotowe realizacje plastyczne. Tematy warsztatów wiążą się z wystawami czasowymi w Muzeum Pana Tadeusza.

Maria Marszałek – absolwentka historii sztuki i psychologii, doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje w Dziale Organizacji Wydarzeń Muzeum Pana Tadeusza.

Adriana Myśliwiec – absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Pracuje jako projektant w Dziale Organizacji Wydarzeń Muzeum Pana Tadeusza.

  • Cykl Otwarte Pracownie.
    Warsztaty gościnne

Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 5–12 lat. Co jakiś czas zapraszamy artystów i edukatorów, działaczy i badaczy do zainspirowania się tym, co odkryją w Muzeum Pana Tadeusza, a potem do wymyślenia i przeprowadzenia związanego z tym warsztatu dla dzieci.

  • Cykl Maluchy odkrywają muzeum
    prowadzenie: Monika Nowak

Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 3–6 lat. W czasie zajęć maluchy zapoznają się z przestrzenią muzeum oraz będą rozwijać kreatywność i pogłębiać wiedzę o świecie poprzez różne aktywności i zadania. Podróż przez kolejne elementy i części ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza będzie nie tylko elementem edukacji alternatywnej, ale także wspólną przygodą.

Monika Nowak – absolwentka Ochrony Dóbr Kultury w specjalizacji konserwatorstwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z edukacją muzealną związana od 2013 roku, kiedy zaczęła pracę w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Uczestniczka europejskich wolontariatów na rzecz ochrony dziedzictwa, współzałożycielka Mobilnego Domu Kultury w Olsztynie. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza. Jej oczkiem w głowie są kilkuletni goście muzeum.

  • Cykl Magia fotografii
    prowadzenie: Kinga Łaska

Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat. W czasie warsztatów będziemy poznawać różne techniki fotograficzne, te dawne i całkiem nowe. Zajęcia pozwolą uwolnić wyobraźnię i dadzą możliwość realizacji twórczych pomysłów. Jest to świetne połączenie fotografii i dobrej zabawy.

Kinga Łaska – artysta plastyk, edukatorka z artystycznym zacięciem, absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza odpowiada za artystyczne warsztaty muzealne dla grup zorganizowanych oraz wszelkie edukacyjne działania inspirujące do twórczego wysiłku.

program