Oferta na sezon 2024/2025

Sobotnie warsztaty rodzinne

  • soboty, godz. 12.00–14.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy na dany miesiąc poprzez formularze zgłoszeniowe, dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca

O warsztatach

~ai-4c2657b4-94c4-4ffe-b186-cf5f1e739ef3_

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

Program na sezon 2025


Marzec 2025


Pliszki i inne rozrywki polskiej karczmy

Wspólnie zajrzyjmy do chłopskiej karczmy i dowiedzmy się, jak wyglądały rozrywki poza pańskim dworem – nie kończyły się bowiem na wspólnych tańcach, śpiewach i rozmowach. Podczas zajęć odtworzymy i ozdobimy zestaw potrzebny do zagrania w prostą, chłopską grę – tytułowe pliszki.


„Pożegnajmy zimę – Marzanna dawniej i dziś”

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią wraca tradycja topienia Marzanny. Przeniesiemy się w dawne czasy, by dowiedzieć się, w jaki sposób dzieci witały wiosnę. Na koniec każdy uczestnik stworzy swoją własną, niepowtarzalną Marzannę.


Pejzaż nocny

  • 15 marca 2025 (sobota), godz.12.00
  • z cyklu: Wizualnie, czyli jak? Ile można przekazać za pomocą obrazu?
  • przedział wiekowy: 6–12 lat
  • prowadzenie: Aleksandra Pawłowska
  • zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

W Muzeum Pana Tadeusza można obejrzeć jedno z najpiękniejszych przedstawień nocy w malarstwie – „Nokturn” Antoniego Langego. Odkryjemy tajemnicę tego krajobrazu. Następnie zainspirowani romantycznym malarstwem chwycimy za pędzle i sami stworzymy tajemnicze obrazy.


Jak w zegarku

Wspólnie poznajmy historię zegarów i ich powiązań z modą. Jak przed popularyzacją zegarków na rękę radzono sobie z mierzeniem czasu w podróży, podczas wyjścia do miasta czy ważnego wyjazdu? Czy można mierzyć czas dłonią, nie wydając złamanego grosza? Odpowiedzi na te i inne tykające pytania poznamy podczas sobotnich warsztatów rodzinnych.


Pachnąca wiosna

Wiosna rozkwita za oknem, dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu unosi się delikatny zapach kwiatów… Rozjaśnijmy te magiczne, wiosenne wieczory własnoręcznie wykonanymi świecami z pachnącego wosku pszczelego. Podczas warsztatów nie tylko stworzymy wyjątkowe świece, ale także wspólnie spędzimy czas w atmosferze twórczej zabawy i wiosennego nastroju.


Kontakt

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 625
tel. 71 75 50 653
tel. 71 75 50 654
tel. 71 755 06 29

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza