Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”

„Splot sztuki” – warsztaty hafciarskie dla młodzieży i dorosłych

  • 9 grudnia 2023 (sobota), godz. 16.00
  • warsztaty artystyczne dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy
  • prowadzenie: Kinga Łaska

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” zapraszamy na warsztaty hafciarskie dla młodzieży i osób dorosłych.

Haft to technika pozwalająca na eksperymentowanie z kolorami, wzorami i teksturami. W niektórych krajach, takich jak Polska, haft ma szczególne znaczenie kulturowe. Czy wyszywanie jest już reliktem przeszłości? Na warsztatach postaramy się udowodnić, że nie. Swoją przygodę rozpoczniemy od wizyty na wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”, aby poznać niezwykłe historie kobiet, które odgrywały znaczącą rolę w walce o wolność. Ich odwaga, determinacja i upór staną się inspiracją do stworzenia wyjątkowego haftowanego dzieła. Przyjdź i stwórz własne projekty, które będą odzwierciedlać Twoją wizję patriotyzmu i sztuki


Prowadząca

Kinga Łaska – koordynatorka Sekcji Edukacji Muzeum Pana Tadeusza. Artystka plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza