• 13 listopada 2021 (sobota), godz. 14.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

„Tadeusz Różewicz i album zdjęć zrobionych przez kota” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pan Tadeusz Różewicz”.

Tadeusz Różewicz nie przepadał za fotografami. Nazywał ich czarodziejami i iluzjonistami, którzy uwodzą, ale i niszczą ludzką psychikę, myśl, zdolność sądu. Dobrze czuł się przed obiektywem garstki najbliższych przyjaciół. Co tak bardzo poruszyło go w starym zdjęciu matki, dlaczego kazał się fotografować na śmietniku przebrany za włóczęgę i udawał melancholijnego starca z obrazu van Gogha? Między innymi tego dowiemy się podczas oprowadzania.

Prowadzenie

Mateusz Palka – współautor wystaw stałych „Misja: Polska” oraz „Pan Tadeusz Różewicz” w Muzeum Pana Tadeusza. Kurator i autor wystaw fotograficznych, biograficznych i muzealnych. Scenarzysta komiksów „Kurier z Warszawy” (2014) i „Wojna w eterze” (2018) oraz współredaktor książki „Jan Nowak-Jeziorański. Biografia opowiadana” (2014). Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, autor tekstów krytycznych i esejów o sztuce.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny