Wakacyjny kurs malarstwa i rysunku

Wakacyjny kurs malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych
w ramach Otwartych Pracowni

lipiec-sierpień 2017

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wakacyjne warsztaty, w ramach których uczestnicy poprzez serię praktycznych ćwiczeń oraz przyglądanie się dziełom prezentowanym na wystawie stałej zapoznają się z podstawami rysunku i wybraną techniką malarską (akryl).

Zajęcia odbywać się będą przez cały lipiec i sierpień w każdą niedzielę od 9 lipca. Uczestnicy będą przyglądać się różnym dziełom sztuki i rzemiosłom z epoki romantyzmu, aby zrozumieć techniki oraz sposób patrzenia dawnych mistrzów. Zastanowią się nad sposobem budowania narracji za pomocą obrazu, używaniem barw w opisaniu aktualnego nastroju czy też w jaki sposób wykorzystywać inspiracje artystyczne do tworzenia własnej wypowiedzi malarskiej. Kurs poprowadzi Ewa Spisz, pedagog i specjalista od arteterapii, która od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie.

Koszt całego kursu (24 godzin zajęć) to 220 zł, w cenie zapewnione są materiały plastyczne dla uczestników. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. Pierwsze warsztaty odbędą się w niedzielę, 9 lipca 2017 o godz. 10.00 grupa nr 1, o godzinie 15.00 grupa nr 2.

TERMIN I MIEJSCE

lipiec–sierpień 2017, niedziele
godz. 10.00–13.00 (brak miejsc) i 15.00–18.00 (ostatnie wolne miejsca)
(9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia)

• Uwaga, brak miejsc w grupie nr 1 o godzinie 10.00–13.00,
    wolne miejsca w grupie nr 2, godzina 15.00–18.00!

KOSZT i ZAPISY

Opłata za udział w warsztatach (24 godzin): 220 zł – niecałe 10 zł za 60 minut praktycznych zajęć! Zapraszamy młodzież od lat 16 i dorosłych.

W ramach ceny zapewnione są materiały plastyczne oraz bilety wstępu na wystawę stałą w Muzeum w ramach zajęć. Opłaty można dokonać w kasie Muzeum albo internetowo, po uprzednim zgłoszeniu mailowym przesłanym na adres wydarzenia@ossolineum.pl. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

O PROWADZĄCEJ

Ewa Spisz – pedagog, specjalista arteterapii. Od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie, gdzie zajmuje się wielopłaszczyznowym kształceniem plastycznym młodzieży i dzieci. Organizuje kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne oraz projektowe. Uczniowie Pracowni są laureatami licznych konkursów na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym.