VII Festiwal Tradycji Literackich

Warsztaty aktorskie dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku UWr inspirowane komediami Aleksandra Fredry

 • kwiecień–czerwiec 2023
 • Muzeum Pana Tadeusza
  Rynek 6, 50–106 Wrocław

Otwarte pokazy finałowe:

 • 27 czerwca 2023 (wtorek), godz. 18.00
 • 28 czerwca 2023 (środa), godz. 18.00

W ramach VII edycji Festiwalu Tradycji Literackich zapraszamy na otwarte pokazy finałowe, będące efektem warsztatów aktorskich dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku UWr. Zajęcia inspirowane komediami Aleksandra Fredry prowadzi Beata Rakowska.

Warsztaty teatralne dla studentów aktorstwa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego, zakończone występami 27 i 28 czerwca 2023. Aktorzy prezentują fragmenty komedii Aleksandra Fredry (są to między innymi „Damy i huzary”, „Dwie blizny”, „Gwałtu, co się dzieje!”). Grupę prowadzi aktorka, Beata Rakowska. W poprzednich latach seniorzy w ramach zajęć pracowali nad prezentacją tekstów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Gabrieli Zapolskiej, Tadeusza Różewicza oraz Marii Konopnickiej.

Wstęp na pokazy finałowe jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy odbiór wejściówek w kasach muzeum (limit 2 wejściówki na osobę).


Fotorelacja z pokazów finałowych


O prowadzącej

Beata Rakowska – aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa, lektor i pedagog. Związana z Wrocławskim Teatrem Współczesnym d 1996 roku oraz z Teatrem Komedia od 1998 roku. Znana z serialu „W Labiryncie” oraz „Świat według Kiepskich”, udzielała również głosu bohaterom animacji „Włatcy Móch”. Współpracuje ze studiem Voiceland przy nagraniach dubbingowych i lektorskich, a z Fundacją Katarynka przy przy nagraniach audiodeskrypcyjnych dla osób niewidomych i niedowidzących. Prowadzi warsztaty aktorskie z młodzieżą przy Wrocławskim Teatrze Współczesnym , warsztaty integracyjne i szkolenia z występów publicznych. Od ośmiu lat na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi zajęcia teatralne z seniorami pod hasłem: terapia śmiechem.


VII Festiwal Tradycji Literackich

Fredro/Szymborska

Festiwal Tradycji Literackich to coroczne wydarzenie inspirowane twórczością i biografią wybitnych pisarzy, którzy reprezentują różne epoki literackie. Od 2017 roku każdej edycji festiwalu towarzyszy patronat diady lub triady twórców, a w roku 2023 najważniejszymi autorami będą Aleksander Fredro i Wisława Szymborska. Podczas festiwalu prezentowane są fragmenty twórczości i sylwetki bohaterów, dostosowane do zainteresowań odbiorców konkretnych grup. W siódmej edycji festiwalu skupiamy się na tradycji romantycznej zestawionej z poezją najbardziej współczesną, co pozwoli na poznawanie kontekstów historycznych, w jakich twórczość patronów powstawała, oraz osadzenie jej w nowych, współczesnych ramach.


Patroni medialni

 • TVP Kultura
 • Książki. Magazyn do czytania
 • Radio Wrocław
 • Radio Ram
 • Radio Wrocław Kultura
 • Booklips.pl
 • Wyliczanka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mkidn

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza