• 24 października 2024 (czwartek),
    godzina 17.00
  • czas trwania warsztatu: 1,5–2 godziny
  • Muzeum Pana Tadeusza
    Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
    Rynek 6, Wrocław

Naświetlone – tajemnice dawnych technik fotograficznych” – warsztaty z cyjanotypii przy użyciu śmieci

Cyjanotypia to jedna z pierwszych technik fotograficznych wynaleziona przez Sir Johna Herschela w 1842 roku. Wyróżnia się ona wśród innych technik błękitnym kolorem odbitki, a to za sprawą soli żelaza(III) i heksacyjanożelazianu(II) potasu. Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wykonać własny fotogram. Niecodzienna będzie nie tylko użyta technika, ale również wykorzystanie śmieci do tworzenia kompozycji, które zostaną naświetlone. Zajęcia stworzą możliwość poznania początków historii fotografii, pierwszych technik fotograficznych, a także poeksperymentowania w ciemni.


Prowadząca

Aleksandra Pawłowska – edukatorka, fotografka, absolwentka Grafiki na Uniwersytecie SWPS oraz Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studentka na Institut Tvůrčí Fotografie w Opawie. Ukończyła liczne kursy fotograficzne i graficzne. Głównym medium, z którym pracuje, jest książka fotograficzna. Na swoim koncie ma ponad czterysta przeprowadzonych zajęć dla dzieci i dorosłych.


mkidn

Zadanie „Popiół i Diament. Spotkania autorskie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza