WEEKEND Z JULIUSZEM SŁOWACKIM

Warsztaty kaligraficzne z pracownią Scriptfolium

  • 4 maja 2024 (sobota),
    godzina 13.00–15.00

  • zajęcia dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy
  • Muzeum Pana Tadeusza,
    Rynek 6, Wrocław

Temat warsztatów

Warsztaty kaligraficzne z pracownią Scriptfolium

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nabyciem umiejętności starannego i estetycznego pisania do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach kaligraficznych. 

W trakcie zajęć uczestnicy poznają narzędzia i media kaligrafii, nauczą się, krok po kroku, jak wykreślać podstawowe kształty liter, znaków i słów. Na koniec każdy będzie miał możliwość wykonania pracy – wykaligrafowania frazy nawiązującej do rękopisów prezentowanych na wystawie stałej Muzeum Pana Tadeusza, to jest Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” i… „Pana Tadeusza” Juliusza Słowackiego. Warsztaty poprowadzi Zuzanna Chróścik, właścicielka wrocławskiej Pracowni Kaligrafii „Scriptfolium”.


Prowadzenie

Zuzanna Chróścik „Scriptfolium” – kaligrafka, historyczka sztuki po UWr i UPJPII. Od dziesięciu lat zajmuje się odkrywaniem różnorodności świata kaligrafii europejskiej, a od pięciu prowadzi autorską pracownię kaligrafii we Wrocławiu. Współpracuje z Fundacją Sztuka Kaligrafii w Krakowie, prowadząc warsztaty w ramach Letniej Szkoły Kaligrafii we włoskiej Perugii i promując sztukę pięknego wykreślania liter wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz seniorów. Oprócz warsztatów cyklicznych i jednorazowych, które odbywają się w pracowni przy Świdnickiej 39, odwiedza szkoły, biblioteki i domy kultury, przekazując radość, jaką daje praktyka kaligrafii. Zachwycona możliwościami, jakie daje różnorodność form liter, nie ogranicza się do pism historycznych i współczesnych, ale zajmuje się również krojami fantastycznymi. Wyznaje teorię, że każdy ma szansę na rozpoczęcie swojej przygody z kaligrafią, nie wykluczając osób leworęcznych, dysgrafów oraz seniorów.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza