Warsztaty wyjazdowe dla grup

Zachęcamy do skorzystania z warsztatów artystycznych dla grup. W ramach oferty proponujemy przeprowadzenie w Państwa placówce zajęć dla dzieci i młodzieży. Wyjazdowe warsztaty artystyczne prowadzone przez pracowników Muzeum Pana Tadeusza to różnorodne działania o charakterze artystycznym. Nieszablonowe, twórcze aktywności, które rozwijają wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie. Swoją tematyką nawiązują do ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza oraz zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

  • Wszystkie terminy zostały zarezerwowane.
    2 lipca–24 września 2020
    (w każdy czwartek)
  • czas trwania: 90 minut
  • grupy do 15 osób
  • warsztaty bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń
  • rezerwacja terminów odbywa się mailowo lub telefonicznie
    edukacja@ossolineum.pl
    (71) 755 06 54
  • zapewniamy wszystkie materiały plastyczne
  • dostosujemy się do wymagań reżimu sanitarnego w Państwa instytucjach

Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru

Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka. A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własny deseń unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów albo papier ozdobny. Uczestnicy warsztatów zobaczą także kopie XIX-wiecznych książek obłożonych papierem marmurkowym, w tym pierwsze wydanie Pana Tadeusza.

Do przeprowadzenia warsztatu potrzebujemy: kilku stołów, dostępu do zlewu i bieżącej wody (aby umyć po warsztatach nasze przybory); dostępu do gniazdka elektrycznego


Światłem malowane

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? „Światłoczuły” – co to znaczy? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią fotografii, a także zobaczą archiwalne fotografie ze zbiorów Ossolineum i artystyczne zdjęcia Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej.

Do przeprowadzenia warsztatu potrzebujemy: kilku stołów, dostępu do zlewu i bieżącej wody (aby umyć po warsztatach nasze przybory)


Zabawy z grafiką

Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi, są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite dzieła. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne w technice linorytu. Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą kopie XIX-wiecznych książek z wbitymi ekslibrisami, dowiedzą się, dlaczego książki były tak cenne, że umieszczano w nich znaki własności.

Do przeprowadzenia warsztatu potrzebujemy: kilku stołów, dostępu do zlewu i bieżącej wody (aby umyć po warsztatach nasze przybory)

Zadanie „Warsztaty wakacyjne dla dzieci w Muzeum Pana Tadeusza” współfinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

logotyp dolny śląsk