Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”

„Więcej niż świecidełka” – warsztaty artystyczne dla dorosłych

  • 18 listopada 2023 (sobota), godz. 16.00
  • warsztaty artystyczne dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy
  • prowadzenie: Kinga Łaska

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” zapraszamy na warsztaty artystyczne dla młodzieży i osób dorosłych.

Ozdoby w kolorze czarnym od okresu poprzedzającego wybuch Powstania Styczniowego noszono jako biżuterię patriotyczną, która miała charakter symboliczny, a po upadku Powstania była wyrazem żałoby narodowej. Broszki, kolczyki czy naszyjniki wykonywano ze szklanych paciorków, koronek i prostych materiałów. Zapraszamy na warsztaty biżuteryjne to nie tylko okazja do tworzenia pięknych i unikatowych ozdób, ale także do zgłębienia historii i ożywienia patriotycznego ducha przeszłości.


Prowadząca

Kinga Łaska – koordynatorka Sekcji Edukacji Muzeum Pana Tadeusza. Artystka plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza