Wielkanocne warsztaty dla seniorów

• 13 kwietnia 2022 (środa), godz. 16.00
  • udział w zajęciach jest bezpłatny
„Święcone”, drzeworyt sztorcowy Józefa Holewińskiego według wzoru Elwiro Michała Andriollego, zbiory Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich

Wielkanocne warsztaty dla seniorów w Muzeum Pana Tadeusza

Jajko czy kura? Co było pierwsze? Jajko ma wiele znaczeń w kulturze, sztuce i architekturze. Pisanki zdobiły stoły wielkanocne od wieków. Dekorowanie jajek jest nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych. Na warsztatach dedykowanych seniorom przedstawimy sposób na wykonanie tej wielkanocnej ozdoby techniką karczochową. Uczestnicy udekorują styropianowe jajko satynowymi wstążkami oraz cekinami. Będzie ono piękną ozdobą wielkanocnego stołu i mieszkania lub też niepowtarzalnym prezentem dla bliskiej osoby.

Prowadzenie

Natalia Cygan – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, miłośniczka fotografii oraz kinematografii. Pracowniczka Działu Obsługi Widowni, prowadzi warsztaty oraz lekcje muzealne.

Po warsztatach zapraszamy na wykład zatytułowany „Ziemiańska Wielkanoc”, który poprowadzi Marta Dardzińska.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza