WrocWalk Marathon 2023

  • 11 listopada 2023 (sobota), godz. 10.00–16.00
  • wstęp bezpłatny dla uczestników WrocWalk Marathon
  • liczba miejsc ograniczona

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza uczestników WrocWalk Marathon 2023 na bezpłatną prezentację rękopisu „Pana Tadeusza”.

Uczestnicy maratonu będą mieli okazję obejrzeć najcenniejszy eksponat w zbiorach Ossolineum i jeden z najważniejszych zabytków polskiej kultury narodowej – rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Ten skromny zeszyt, zapisany drobnym pismem, oszczędzającym powierzchnię papieru, to serce muzeum.

Tuż obok znajduje się nieodłączny element autografu wieszcza – hebanowa szkatuła inkrustowana płaskorzeźbami z kości słoniowej autorstwa Brzostowskiego, w której przez wiele lat rękopis był przechowywany.

Dla uczestników WrocWalk Marathon wstęp na część wystawy jest bezpłatny. Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Muzeum w dniu wydarzenia.

W tym roku po raz pierwszy uczestnicy WrocWalk Marathon będą mieli okazję zawitać także na dziedziniec Ossolineum.


WrocWalk Marathon 2022

Wrocwalk

„WrocWalk” to nie tylko zabawa, to prawdziwa przygoda! Całe miasto staje się planszą do gry, a uczestnicy mają okazję odkryć Wrocław na nowo. To doskonała okazja, by poznać ciekawe zakątki miasta, zobaczyć jego uroki i dowiedzieć się więcej o nietuzinkowej historii stolicy Dolnego Śląska. Wszystko to w duchu zabawy, niepodległości i wspólnego spędzania czasu.

Do dyspozycji uczestników będą trzy trasy – „Trasa Przebojowa”, „Trasa Tajemnic” i Trasa WROwerowa”.

Punkty, na których można zbierać pieczątki będą otwarte 11 listopada 2023 od godz. 10.00 do 16.00. Kolejność kolekcjonowania pieczątek jest dowolna.

Zapisy na  www.wrocwalkmarathon.pl oraz pod linkem.

*Materiały organizatora.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza