Kino Popiół i Diament

• 1 czerwca–3 sierpnia 2021
  • każdy wtorek, godz. 18.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki
Walt Disney tworzy baśniowe światy z pogranicza filmu i animacji, na których od pokoleń wychowują się kinomani na całym świecie. W każdy wtorek zapraszamy na bardziej i mniej znane, ale zawsze wyjątkowe filmy nagradzane zarówno Oscarami©, jak i Złotymi Malinami. Filmy pamiętane przez dorosłych i odkrywane przez dzieci. Obrazy, które nikogo, niezależnie od wieku, nie pozostawiają obojętnym.

Posiadająca magiczne moce guwernantka bierze pod swoje skrzydła dwójkę dzieci.

• 1 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Wrobiony w morderstwo prosi o pomoc detektywa.

• 8 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Trzy czarownice z Salem zostają skazane na śmierć. Przed wykonaniem wyroku rzucają zaklęcie pozwalające im powrócić do świata żywych.

• 15 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Dziewiętnastoletnia Alicja wraca do krainy dzieciństwa, gdzie dowiaduje się, że jej przeznaczeniem jest zdetronizować pewną królową.

• 22 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Stróż prawa na Dzikim Zachodzie zakłada maskę i z pomocą Indianina pragnie pomścić śmierć towarzyszy.

• 29 czerwca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Zdrada, której doświadczyła Diabolina, zmienia jej czyste serce w kamień. Żądna zemsty rzuca klątwę na nowo narodzoną córkę króla wrogiego królestwa.

• 6 lipca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Starające się o dziecko małżeństwo dowiaduje się, że Czarownica rzuciła na nich urok. Aby go zdjąć, wyruszają do lasu zamieszkałego przez baśniowe postacie.

• 13 lipca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Alicja ponownie trafia do magicznej krainy, by cofnąć się w czasie i pomóc kapelusznikowi ocalić rodzinę.

• 20 lipca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Niania powraca, gdy w zaprzyjaźnionej rodzinie znowu pojawiają się kłopoty.

• 27 lipca 2021 (wtorek), godz. 18.00

Były żołnierz zostaje opiekunem cyrkowego słonia. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności zwierzątka.

• 3 sierpnia 2021 (wtorek), godz. 18.00

*Fotografie wykorzystane w promocji cyklu pochodzą z wystawy „Łzy rzeczy” prezentującej prace uczennic i uczniów Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, które zostały wykonane podczas II edycji Festiwalu Tradycji Literackich.

Repertuar kina Popiół i Diament