Oferta na sezon 2022/2023

Zagadki tajemniczej szkatuły

• soboty, godz. 12.00–13.30
  • zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat z opiekunami
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy na dany miesiąc poprzez formularze zgłoszeniowe, dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca

Opis zajęć

Gdzieś we wnętrzach muzeum, na jego wystawach, wśród wielu bardzo starych eksponatów została ukryta zagadka. Kluczem do jej rozwiązania jest wiadomość umieszczona w szkatule.

W czasie naszych spotkań odwiedzimy wystawy Muzeum Pana Tadeusza, wysłuchamy ciekawych opowieści, ale przede wszystkim – weźmiemy udział w zabawie bazującej na zasadach gry muzealnej. Każde spotkanie będzie kończyć się warsztatami, na których stworzymy pracę zainspirowaną naszą przygodą. Czy i tym razem uda nam się odkryć muzealną tajemnicę?

Prowadzenie

Agnieszka Hajduk-Undro – historyczka sztuki, etnolożka i edukatorka muzealna. Zajmuje się koordynacją i prowadzeniem warsztatów artystycznych, cykli zajęciowych dla rodzin z dziećmi oraz lekcji muzealnych, również w formie online. Współtworzyła i współprowadziła takie zajęcia jak „Na tropie soplicowskiej przyrody”, czy „Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem”. Koordynatorka „Rodzinnych Poranków Muzycznych”. Obecnie prowadzi autorski cykl warsztatów „Zagadki tajemniczej szkatuły”