Greta. Zajęcia dodatkowe

Wakacyjny konkurs fotograficzny

  • czas trwania konkursu:
    17 lipca–31 sierpnia 2024
  • ogłoszenie wyników:
    10 września 2024

Publikujemy wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego, który odbył się w ramach wystawy „Greta. Zajęcia dodatkowe”. Ekspozycja prezentuje wybór zdjęć autorstwa Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej ze zbiorów Ossolineum.

Jesteśmy wdzięczni za ogromne zainteresowanie! Od 17 lipca do 31 sierpnia 2024 otrzymaliśmy aż 231 regulaminowych zgłoszeń. Każde z nich zostało przeanalizowane przez jury, które przyznało trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia specjalne oraz jedenaście wyróżnień.

Dziękujemy wszystkim, którzy zainspirowali się pięknem otaczającego świata i stworzyli niezwykłe fotografie – tak jak robiła to „Greta”!

Do 15 września 2024 skontaktujemy się mailowo ze zwycięzcami i wyróżnionymi uczestnikami w celu uzgodnienia formy odbioru nagrody.


Wyniki


I miejsce: Małgorzata Wiesner-Spyrczyńska

Nagrody


II miejsce: Julia Zabrodzka

Nagrody


III miejsce: Jakub Sosnowski

Nagrody

  • aparat fotograficzny Kodak Ektar H35, bilet wstępu do Muzeum Pana Tadeusza i pakiet gadżetów muzealnych ufundowanych przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich
  • kurs Techniczne Podstawy Fotografii ufundowany przez Kobieca Foto Szkoła

Wyróżnienia specjalne

Nagrody

  • upominek-niespodzianka, bilet wstępu do Muzeum Pana Tadeusza i pakiet gadżetów muzealnych ufundowanych przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Wyróżnienia

Nagrody

  • bilet wstępu do Muzeum Pana Tadeusza i pakiet gadżetów muzealnych ufundowanych przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Jury

Magdalena Musiał – historyk sztuki i edukatorka muzealna, wicedyrektor Ossolineum ds. Muzeum Pana Tadeusza, w którym pracuje od momentu jego powstania. Przez niemal siedem lat kierowała Działem Edukacji MPT, w grudniu 2022 roku nominowana przez Radę Kuratorów Ossolineum na wicedyrektora. Wcześniej przez wiele lat związana z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Koordynatorka wielu projektów edukacyjnych, autorka przewodników po sztuce dla dzieci i artykułów dotyczących historii dolnośląskiej farmacji, współtwórczyni Forum Edukatorów Muzealnych, współorganizatorka Letnich Interdyscyplinarnych Spotkań Akademickich organizowanych od 2002 roku na Dolnym Śląsku, wrocławianka, Dolnoślązaczka, miłośniczka fotografii.

Adriana Myśliwiec – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Fotografii i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Nominowana do wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Polsce (2014). Zawodowo związana z Muzeum Pana Tadeusza, gdzie pracuje jako projektantka. Autorka aranżacji przestrzeni wystaw, scenografii, narzędzi edukacyjnych z zakresu sztuk wizualnych, a także licznych projektów graficznych. Tematyka jej prac artystycznych dotyczy zagadnień związanych z przedmiotem jako nośnikiem pamięci. W swoich działaniach twórczych łączy zainteresowania malarstwem, designem, modą i fotografią.

Agnieszka Śrutwa – koordynatorka Sekcji Produkcji Wydarzeń Muzeum Pana Tadeusza. Od 2016 roku współtworzy i realizuje strategię wizerunkową i programową muzeum. Odpowiada za promocję wystaw, licznych wydarzeń i projektów dotacyjnych. Absolwentka filologii polskiej oraz etnologii antropologii kulturowej, studiowała również antropologię literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Dodatkowo współpracuje z Wrocławskim Domem Literatury jako redaktorka serwisu „Notatnika Teatralnego”.

Laura Wojtasińska – specjalistka do spraw promocji w Sekcji Produkcji Wydarzeń w Muzeum Pana Tadeusza. Zajmuje się fotodokumentacją oraz promocją działalności muzeum. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Od kilkunastu lat pasjonuje się fotografią i ukończyła kurs fotografii cyfrowej. Chętnie sięga po literaturę, film i muzykę, zawsze będąc na bieżąco z życiem kulturalnym.

Ewelina Wypchło – adiunkt w Gabinetach Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza. Animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa. W muzeum odpowiedzialna za współtworzenie i współprowadzenie programu filmowego i prowadzenie prelekcji podczas pokazów filmowych. Współautorka tekstów do Gazety Różewicz, autorka postów poświęconych nowościom wydawniczym dostępnym w muzealnej księgarni. Współkuratorka wystawy czasowej „Greta. Zajęcia dodatkowe”. Koordynuje cykl spotkań autorskich „Popiół i Diament”. 


Fotografie „Grety” 


Organizator

znaki_mpt_osso_1

Partnerzy

kobiecafotoszkola logo
pobrane
arthotel logo