wystawa czasowa

• 19 lipca–28 sierpnia 2022
  • dziedziniec Muzeum Pana Tadeusza
  • wstęp wolny

„4x4 Ilustratorów – współczesne ilustracje książkowe z krajów Grupy Wyszehradzkiej”

We wrześniu i październiku 2021 w Budapeszcie zaprezentowano prace szesnaściorga współczesnych twórców ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży. W Muzeum Pana Tadeusza latem 2022 roku pokazujemy wybór grafik czeskich, polskich, węgierskich i słowackich artystów biorących udział w pierwotnej wystawie.

Kuratorkami ekspozycji są tłumaczka literacka Viktória Kellermann i historyczka sztuki Emese Révész. Jako przedstawiciele nowych prądów w sztuce ilustracji nie tylko Europy Środkowej występują między innymi Iwona Chmielewska, Marta Ignerska, Emilia Dziubak i Katarzyna Bogucka z Polski, Renata Fucikova i Peter Sís z Czech, Peter Uchnár i Martina Matlovicova ze Słowacji oraz Norbert Nagy i Kinga Rofusz z Węgier.

PesText_2022_logo__valtozatok-strony-3

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza