Wystawa czasowa

SENSO-litera


wystawa edukacyjna dla dzieci

 • 6 lipca–29 września 2019
 • wernisaż: 6 lipca 2019 (sobota), godz. 12.00
 • Muzeum Pana Tadeusza
  Rynek 6, Wrocław
  (poziom 0)
 • wstęp wolny

O wystawie


Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę edukacyjną pt. SENSO-litera skierowaną do dzieci, rodziców oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

W dzisiejszych czasach nastawieni jesteśmy na szybką naukę – książki, podręczniki i artykuły czytamy głównie po to, aby się czegoś dowiedzieć, doszkolić, podnieść swoje kwalifikacje. Do tego podejścia przyzwyczajamy również dzieci, które już na etapie edukacji wczesnoszkolnej uczą się pisania przede wszystkim po to, aby przekazywać bardzo konkretne treści. Zupełnie zagubiliśmy umiejętność rozkoszowania się literami, przestaliśmy je traktować jak dzieła sztuki.

Wystawa edukacyjna SENSO-litera to przestrzeń przyjazna dzieciom, która pozwoli odkryć litery na wiele sposobów dzięki naszym zmysłom – będziemy litery wąchać, dotykać, poruszać, wyobrażać… co tylko przyjdzie nam do głowy! W każdą sobotę zapraszamy rodziny do przyłączenia się do naszych twórczych warsztatów, w trakcie których wspólnie odkryjemy kolejne możliwości nie tylko liter, ale też nasze własne. Razem będziemy przedstawiać, słuchać, tworzyć, a nawet tańczyć!

Wystawa SENSO-litera skierowana jest głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem liter oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

Ekspozycja prezentowana od 6 lipca do 29 września 2019 w Muzeum Pana Tadeusza, dostępna na poziomie 0, przyjazna dla wózków dziecięcych oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wstęp wolny.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wejść grupowych na wystawę, odpowiadamy na te najczęściej zadawane: 

 • na wystawę zapraszamy grupy przedszkolne oraz pierwsze klasy szkoły podstawowej;
 • wystawa jest bezpłatna i dostępna w godzinach otwarcia muzeum, nie prowadzimy rezerwacji wejść;
 • wystawa jest przestrzenią do samodzielnego eksplorowania dlatego nie prowadzimy na niej żadnych zajęć ani oprowadzań;
 • uprzedzamy, że przestrzeń ekspozycyjna jest mała i jednocześnie może na niej przebywać grupa licząca maksymalnie 25 osób.

Pamiętajcie o ściąganiu butów przed wejściem na wystawę!

Wystawa w ramach akcji #muzelaniaki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Muzealniaki, Mobilna Pracownia Montessori, Fundacja Promyk Słońca

Patroni medialni: Ładne Bebe, Dzieciaki w Plecaki, Rodzic w mieście, sisandkids.pl, Edki blog, Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura, Wyborcza.pl Wrocław, www.wroclaw.pl

MUZEALNIAKI_przedszkola_Strona_01