Z biurka Telimeny

Oprowadzanie kuratorskie dla seniorów
w ramach wystawy czasowej Nasz malarz Orłowski

• 10 października 2019, godz. 12.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w kasach muzeum
  • prowadzenie: Aldona Mikucka

Zapraszamy na oprowadzanie pt. „Z biurka Telimeny” skierowane do seniorów, podczas którego kurator wystawy, Aldona Mikucka, opowie o zgromadzonych w zbiorach Ossolineum rysunkach, których część prezentowana jest na wystawie Nasz malarz Orłowski.

„Mam jego kilka szkiców w biurku” – autorem wspomnianych przez Telimenę rysunków jest Aleksander Orłowski, którego prace są prezentowane na wystawie czasowej w Muzeum Pana Tadeusza. Rysunek ołówkiem, czarną kredką, piórem czy pędzlem był naturalną formą wypowiedzi artystycznej Orłowskiego. W swoich szybkich szkicach odnotowywał otaczającą go rzeczywistość. Podczas oprowadzania przyjrzymy się bliżej pracom, które mogły znajdować się w soplicowskim biurku Telimeny.

Prowadzenie

Aldona Mikucka – historyk sztuki, plastyk, edukator muzealny. Od 2011 pracuje w Ossolineum zajmując się edukacją i popularyzacją ossolińskiej kolekcji zarówno bibliotecznej, jak i muzealnej. Autorka współczesnego opracowania gry planszowej Piast z 1904 roku (2013) oraz współautorka wystawy „Z ossolińskiej kolekcji” (2015). Kuratorka wystawy „Nasz malarz Orłowski. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum”.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia