Sezon 2024

Rodzinne poranki muzyczne

• niedziele, godz. 11.00
  • wstęp: 10 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie Romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza.

Program 2024

maj 2024

Instrument z misją – obój

• 19 maja 2024 (niedziela), godzina 11.00
  • prowadzenie: Dąbrówka Dąbrowska

Dąbrówka Dąbrowska – ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie oboju Profesora Korpaka. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.Współpracowała z takimi instytucjami kultury jak Narodowe Forum Muzyki, Opera Wrocławska, Filharmonia Sudecka czy Gorzowska. Obecnie prowadzi klasy oboju w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza