Warsztaty artystyczne


Oferta dla firm

Zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatowej przygotowanej specjalnie dla firm. Tematyka warsztatów nawiązuje do ekspozycji stałej Muzeum Pana Tadeusza oraz zbiorów Ossolineum. Uczestnicy, pod okiem edukatorów, zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi.


Informacje praktyczne

  • Koszt warsztatów to 1200 zł za grupę do 30 osób.
  • Warsztaty trwają od 90 do 120 minut, istnieje możliwość ustalenia indywidualnego czasu trwania zajęć.
  • Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, warsztaty dostosowujemy do potrzeb konkretnej grupy.

Zapisy i kontakt

Sekcja Edukacji Muzeum Pana Tadeusza
edukacja@ossolineum.pl | tel. 697 415 815

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt.


Tematy warsztatów artystycznych


Ebru, czyli malowanie na wodzie

Ebru jest tradycyjną turecką sztuką zdobienia papieru. Przy pomocy pędzla farbę nanosi się na wodę i tak powstaje marmurkowy deseń. W ten sposób tworzą się niepowtarzalne wzory, które ozdabiały niegdyś okładki książek. Dla nas mogą stać się oryginalną ozdobą, zakładką do książki lub samodzielnym obrazem.


Grafika warsztatowa

akcja balonowa (28)

Ekslibris to indywidualny, ozdobny znak graficzny danego egzemplarza książki, opatrzony imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru. Pełni on funkcję nie tylko estetyczną, ale również informacyjną i poświadcza, że egzemplarz należy do konkretnej osoby lub instytucji. Podczas warsztatów każdy z uczestników zaprojektuje i wykona własny znak graficzny w technice linorytu.


Kolaż

Napisz bajkę

Kolaż, czyli tworzenie własnej kompozycji, nowego artystycznego dzieła, przez łączenie fragmentów z różnych materiałów. Mając do dyspozycji reprodukcje malarskich dzieł, stare ryciny, kawałki papierów marmurkowych oraz suszone rośliny stworzymy kolaże, które są idealnym sposobem na twórczy relaks. Inspiracji do twórczych działań dostarczą ossolińskie zbiory.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza