Podcasty
W księgarni

Cykl podcastów przygotowywanych przez zespół Muzeum Pana Tadeusza. Opowiadamy w nim o wydawnictwach dostępnych w muzealnym sklepie – związanych z wystawami stałymi, historią „Pana Tadeusza”, ale również polecamy ciekawe, naszym zdaniem, pozycje literatury pięknej i non-fiction, w tym nie tylko najnowsze publikacje Wydawnictwa Ossolineum. Kolejne odcinki poświęcone są między innymi przekładom epopei Mickiewicza na języki obce.


Streszczenia


Słuchowiska


Ptaki nocne

Czym naprawdę jest miłość romantyczna? Czy rozumiemy skazanie singielki na wieloletnie tortury? Jak ciężkim grzechem jest samotność? Jedna, pojawiająca się na chwilę, postać z „Dziadów” jest dzisiaj bardziej zagadkowa niż kiedykolwiek. Celebrytka mickiewiczowskich postaci zrobiła nieoczekiwaną karierę.

Słuchowisko „Ptaki nocne” w reżyserii Marzeny Sadochy.


Białe noce

Wyobraźcie sobie, że powietrze nagle staje się różowe. Albo zaczyna się epidemia. Albo słońce przestało wschodzić. Jak będziemy potem żyć? Jeśli przeżyjemy.

Słuchowisko „Białe noce” w reżyserii Marzeny Sadochy, które powstało w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza