Repertuar

Kino Popiół i Diament

Chwilowa przerwa

Przygotowujemy dla Państwa program kina Popiół i Diament.

O powrocie repertuaru poinformujemy newsletterem. Zapisy do newslettera odbywają się przez formularz na dole strony.

Od stycznia 2019 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu działa autorskie kino Popiół i Diament: studyjna sala dla niemal 50 widzów, a w niej specjalnie opracowane cykle filmowe i dyskusyjny klub filmowy.

Kino Popiół i Diament znajduje się w pięknej Kamienicy pod Złotym Słońcem (Rynek 6), w specjalnie wyremontowanej sali projekcyjnej na poziomie minus jeden.

Pierwszy, prezentowany od stycznia do marca cykl, W starym kinie – filmy Niepodległej, poświęcony był kinematografii II Rzeczypospolitej – chętnie sięgającej po tematy dotyczące historii wówczas najnowszej: okresu zaborów, pierwszej wojny światowej i momentu odzyskania niepodległości.

W drugim cyklu prezentowaliśmy filmy braci Tadeusza i Stanisława Różewiczów (między innymi Trzy kobiety, Miejsce na ziemi, Świadectwo urodzenia, Głos z tamtego świata, Samotność we dwoje).

W lipcu i sierpniu 2019 zaprosiliśmy na wakacyjne pokazy filmowe. W programie znalazły się biografie największych pisarzy, adaptacje powieści noblistów, historie twórców cierpiących na brak inspiracji i szczypta romantyzmu, czyli filmy kostiumowe. Każdy pokaz był niespodzianką. Projekcie odbywały się codziennie, od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00.

W roku 2020 prezentowaliśmy cykle „Ręce do góry!” Bunt w kinie krajów V4, Filmoteka sztuk pięknych oraz Kino z książką w tle, a także przegląd adaptacji filmowych w ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Polecamy również odwiedzenie księgarnio-kawiarni Popiół i Diament.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza