oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Chwilowo ze względu na obostrzenia sanitarne nie możemy realizować oferty edukacyjnej na miejscu, w muzeum. Jednak stale przygotowujemy karty pracy oraz filmy instruktażowe, będące inspiracją do zabawy i nauki.

Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

Muzealniakowe inspiracje

Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

Domowe muzeum

Zapoznaj się z akcją #muzealniaki