oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej stworzonej z myślą o zabawie, nauce i warsztatach artystycznych angażujących całą rodzinę.

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych. Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

• soboty, godz. 12.00

Brzdąc w muzeum

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

• środy i niedziele, godz. 11.30

Rodzinne poranki muzyczne

fortepian-1024x1024

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów.

• niedziele, godz. 11.00

Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

Muzealniakowe inspiracje

Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

Domowe muzeum

Minione

Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem

Wakacyjne Muzeum pod Złotym Słońcem

Wszystkie dzieci, które brały udział w warsztatach Wakacyjnego Muzeum Pod Złotym Słońcem stworzyły piękne dzieła sztuki i eksponaty. Prezentujemy je w Muzeum Pana Tadeusza do niedzieli 2 października 2021. Tego dnia zapraszamy na ostatnie zajęcia z cyklu!
Wystawę prezentujemy w SENSO-literze, sali, która w całości poświęcona jest najmłodszym muzealniakom.

Zapoznaj się z akcją #muzealniaki