oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej stworzonej z myślą o zabawie, nauce i warsztatach artystycznych angażujących całą rodzinę.

Aktualne


Lato z Aniołem

W wakacje zapraszamy na warsztaty rodzinne, których motywem przewodnim będzie postać poety Angelusa Silesiusa – Anioła Ślązaka.

W każdą środę spotykamy się w Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6), a w każdy piątek w gmachu głównym Ossolineum (Szewska 37). Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat.

  • środy, godz. 12.00–13.30

Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

  • soboty, godz. 12.00–13.30

Rodzinne poranki muzyczne

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów.

  • niedziele, godz. 11.00

Brzdąc w muzeum

Zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat), podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

  • środy, godz. 11.00

Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

 

Muzealniakowe inspiracje


Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

 

Domowe muzeum


Zapoznaj się z akcją #muzealniaki