oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej stworzonej z myślą o zabawie, nauce i warsztatach artystycznych angażujących całą rodzinę.

Aktualne


Sobotnie warsztaty rodzinne

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

  • soboty, godz. 12.00–13.30

Brzdąc w muzeum

Dziecko raczkujące muzealniaki

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

  • środy i niedziele, godz. 11.30

Rodzinne poranki muzyczne

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów.

  • niedziele, godz. 11.00

Minione


Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

 

Muzealniakowe inspiracje


Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

 

Domowe muzeum


Warsztaty dla ukraińskich rodzin z dziećmi

Художні майстер-класи для українських родин із дітьми

Bezpłatne warsztaty plastyczne dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Zajęcia odbywają się w piątki o godzinie 14.00. Warsztaty poprowadzi Ievgeniia Grytsku. Obowiązują zapisy przez formularz online.

Запрошуємо на безкоштовні художні майстер-класи для українських сімей із дітьми. Заняття відбуваються у п’ятниці о 14.00. Майстер-класи проводить Євгенія Грицьку.

  • piątki, godz. 14.00–16.00 | П'ятниця, час. 14.00–16.00


Muzealne popołudnia (online)

Muzealna ekspozycja to źródło niewyczerpanych inspiracji. Przedmioty prezentowane w gablotach skrywają w sobie wiele tajemnic. Jakie historie można z nich wyczytać? O czym nam opowiadają? Przekonajcie się sami, udając się z nami w wirtualną podróż po muzealnych salach!

  • środy, godz. 16.00


Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem

Wakacyjne Muzeum pod Złotym Słońcem

Wszystkie dzieci, które brały udział w warsztatach Wakacyjnego Muzeum Pod Złotym Słońcem stworzyły piękne dzieła sztuki i eksponaty. Prezentujemy je w Muzeum Pana Tadeusza do niedzieli 2 października 2021. Tego dnia zapraszamy na ostatnie zajęcia z cyklu!
Wystawę prezentujemy w SENSO-literze, sali, która w całości poświęcona jest najmłodszym muzealniakom.


Zapoznaj się z akcją #muzealniaki