oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej stworzonej z myślą o zabawie, nauce i warsztatach artystycznych angażujących całą rodzinę.

Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem

Zapraszamy do Wakacyjnego Muzeum pod Złotym Słońcem, w którym dzieci wcielą się w role prawdziwych muzealników! Podczas każdego spotkania uczestnicy odwiedzą wybrane miejsce w muzeum oraz wezmą udział w warsztatach artystycznych, tworząc drobne prace plastyczne (do zabrania na pamiątkę) oraz kolejne eksponaty swojej małej wystawy! Wernisaż już 31 sierpnia. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

• wtorki i piątki, godz. 10.00

Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

Muzealniakowe inspiracje

Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

Domowe muzeum

Zapoznaj się z akcją #muzealniaki