oferta edukacyjna

Rodziny z dziećmi

Chwilowo ze względu na obostrzenia sanitarne nie możemy realizować oferty edukacyjnej na miejscu, w muzeum. Jednak stale przygotowujemy karty pracy oraz filmy instruktażowe, będące inspiracją do zabawy i nauki.

Sobotnie warsztaty rodzinne online

Warsztaty rodzinne, choć najciekawsze w dialogu na żywo z innymi dziećmi, dziś dla bezpieczeństwa i zdrowia przenosimy do sieci. Podczas zajęć zamienimy nasze salony, kuchnie i pokoje w pracownie artystyczne, by poznać rozmaite techniki plastyczne. Pokażemy, co zrobić, by przestrzeń domu była niecodzienna i inspirująca. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (w zależności od cyklu) w wieku do 3 do 12 lat.

• soboty, godz. 12.00
Tytuły cykli
  • Sobotnie spotkania z muzyką
  • Domowa pracownia artystyczna
  • Zagadki dworu, czyli jak żyło się dawniej
  • Na tropie soplicowskiej przyrody

Zapisz swoją rodzinę

Muzealniakowe inspiracje

Propozycje warsztatów dla dzieci w wieku do 6 lat. Każdy warsztat przedstawiamy w formie filmu instruktażowego, w opisie wymieniamy potrzebne materiały oraz wybrany fragment „Pana Tadeusza”. Zajęcia ćwiczą dziecięcą małą motorykę oraz pobudzają wyobraźnię, a nadniemeński świat jest pretekstem do tworzenia gwiezdnych konstelacji czy pierwszego spotkania z literami.

Muzealniakowe inspiracje

Domowe muzeum

Scenariusze zabaw i zadań przeznaczone dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Inspiracją do działań jest przestrzeń mieszkania lub domu, która może zamienić się w galerię sztuki, kino albo kosmos. Scenariusze dostępne są w plikach do wydrukowania na domowej drukarce.

Domowe muzeum

Zapoznaj się z akcją #muzealniaki