Zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza
z przewodnikiem

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zwiedzania Muzeum Pana Tadeusza z przewodnikiem.

Rezerwacja dla grup zorganizowanych

Prosimy o kontakt w celu rezerwacji zwiedzania dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób). Po wcześniejszym uzgodnieniu jest możliwość skorzystania z oprowadzania w języku angielskim, niemieckim lub ukraińskim.

Sekcja edukacji
edukacja@ossolineum.pl

Dostępne trasy zwiedzania

Trasa „romantyczna”

Trasa „romantyczna” obejmuje zwiedzanie wystawy Rękopis „Pana Tadeusza”.

Ekspozycja wprowadza w poetycką wizję Adama Mickiewicza, pokazującą świat polskiej szlachty pierwszej połowy dziewiętnastego wieku na niezwykle ciekawym tle polskiego i europejskiego romantyzmu oraz burzliwej historii ówczesnej Europy.

♦️ 65 minut

♦️ bilet grupowy ulgowy 10 zł / osoba

♦️ 100 zł za grupę do 15 osób + bilet wstępu
♦️ 200 zł za grupę do 30 osób + bilet wstępu

Trasa „ historyczna”

Trasahistoryczna” prowadzi przez wystawę o romantycznej idei wolności przeniesionej w realia II wojny światowej i czasów powojennych. Na przykładzie życiorysów Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego prezentuje losy pokolenia, które dorastało w wolnej po 123 latach zaborów ojczyźnie, ale w 1939 roku stanęło przed koniecznością walki o niepodległość, a następnie o suwerenną obecność Polski w nowoczesnej Europie. Na wystawie o Tadeuszu Różewiczu, można zobaczyć wybór materiałów pochodzących z obszernego archiwum przekazanego Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich, obejmującego nie tylko bezcenne rękopisy, ale także dokumenty i przedmioty codziennego użytku oraz imponujący księgozbiór. Zbiory Ossolineum uzupełniają wypożyczenia z innych instytucji (malarstwo) i od osób prywatnych (osobiste pamiątki, fotografie).

♦️ 65 minut

♦️ bilet
grupowy ulgowy 10 zł / osoba

♦️ 100 zł za grupę do 15 osób + bilet wstępu
♦️ 200 zł za grupę do 30 osób + bilet wstępu

Trasa „Muzeum Pana Tadeusza całość”

Trasa „Muzeum Pana Tadeusza – całość” obejmuje zwiedzanie całego muzeum i wszystkich ekspozycji.

♦️ 90 minut

♦️ bilet