Sezon 2024

Rodzinne poranki muzyczne

• niedziele, godz. 11.00
  • wstęp: 10 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie Romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza.

Program 2024

Wiolonczela – głos zamknięty w instrumencie

• 21 kwietnia 2024 (niedziela), godzina 11.00
  • prowadzenie: Anna Fiedukiewicz

Anna Fiedukiewicz studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Urszuli Marciniec-Mazur. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonaliła pod okiem dr Aldony Markowicz i mgr Katarzyny Baranowskiej. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, dr Rafałem Kwiatkowskim, prof. Robertem Traininim i Giovannim Sollimą. Od 2018 roku uczy gry na wiolonczeli w Szkole Muzycznej Arka, gdzie pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jako muzyk sesyjny współpracuje z Alicją Janosz.

maj 2024

Fagot – niecodzienne brzmienie

• 5 maja 2024 (niedziela), godzina 11.00
  • prowadzenie: Karol Kuś

Karol Kuś fagocista, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Założyciel i fagocista we Wrocławskiej Orkiestrze Wszechmuzycznej. Do tej pory występował w miejscach takich jak Narodowe Forum Muzyki, zamek Topacz czy Radio Wrocław. Oprócz gry na instrumencie śpiewa. Jednym z ciekawszych osiągnięć chóralnych był śpiew w oficjalnym chórze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ukończył studia na AWF we Wrocławiu.

Instrument z misją – obój

• 19 maja 2024 (niedziela), godzina 11.00
  • prowadzenie: Dąbrówka Dąbrowska

Dąbrówka Dąbrowska – ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie oboju Profesora Korpaka. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.Współpracowała z takimi instytucjami kultury jak Narodowe Forum Muzyki, Opera Wrocławska, Filharmonia Sudecka czy Gorzowska. Obecnie prowadzi klasy oboju w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza