Już 200 000 osób zwiedziło Muzeum Pana Tadeusza

Gosia Pawłowicz

3 listopada 2019 roku Muzeum Pana Tadeusza odwiedził dwustutysięczny gość.

Muzeum Pana Tadeusza powstało w kwietniu 2016 roku jako unikalna, nowoczesna instytucja, która opowiada o powstaniu i losach książki niezwykłej – być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych – to zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę. Wystawy poświęcone świadkom historii: Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i Władysławowi Bartoszewskiemu, a także rozbudowany program edukacyjny i artystyczny Muzeum poszerzają tę perspektywę i pozwalają na podjęcie realnego dialogu z najciekawszymi wątkami kultury współczesnej.

3 listopada 2019 roku Muzeum Pana Tadeusza odwiedziła dwustutysięczna osoba. Była to Małgorzata Pawłowicz, która na co dzień pracuje w Honorowym Konsulacie Republiki Indii. Postanowiła zwiedzić Muzeum Pana Tadeusza, bo wielu znajomych polecało je jako ważny punkt na mapie Wrocławia. Pani Małgorzacie zaimponował prezentowany w Gabinecie Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich wybór dzieł sztuki, a w szczególności Procesja Antoniego Piotrowskiego.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i zapraszamy do kolejnych spotkań.