Nasz malarz Orłowski

Szkolenie dla przewodników miejskich

• 17 września 2019, godz. 11.00–12.30
  • prowadzenie: Aldona Mikucka

Zapraszamy na spotkanie adresowane do wrocławskich przewodników miejskich, podczas którego kurator, Aldona Mikucka, oprowadzi po najnowszej wystawie czasowej w Muzeum Pana Tadeusza.

Specjalne spotkanie adresowane do wrocławskich przewodników miejskich, podczas którego kurator, Aldona Mikucka, oprowadzi po najnowszej wystawie czasowej, prezentującej blisko sześćdziesiąt oryginalnych rysunków Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum. Orłowski jest jedynym malarzem, o którym w swoim poemacie wspomina Adam Mickiewicz.

Na szkolenie szczególnie zapraszamy przewodników oprowadzających gości rosyjskojęzycznych: Aleksander Orłowski przez trzydzieści lat mieszkał w Petersburgu, a więc jego postać i twórczość z pewnością okaże się interesująca dla turystów z Rosji.

Prowadzenie

Aldona Mikucka – historyk sztuki, plastyk, edukator muzealny, przewodnik miejski po Wrocławiu. Od 2011 pracuje w Ossolineum zajmując się edukacją i popularyzacją ossolińskiej kolekcji zarówno bibliotecznej, jak i muzealnej. Autorka współczesnego opracowania gry planszowej Piast z 1904 roku (2013) oraz współautorka wystawy „Z ossolińskiej kolekcji” (2015). Kuratorka wystawy „Nasz malarz Orłowski. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum”.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia