Premiera „Wyboru poezji” Zbigniewa Herberta

• 3 listopada 2018 (sobota), godz. 17.00
  • prowadzanie: Dariusz Sośnicki,
    goście: Małgorzata Mikołajczak, Jerzy Borowczyk
  •  wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Muzeum Pana Tadeusza i Wydawnictwem Ossolineum zapraszają na spotkanie poświęcone książce z serii Biblioteka Narodowa pt. Wybór poezji Zbigniewa Herberta.

W Roku Zbigniewa Herberta, dwadzieścia lat po jego śmierci, w serii Biblioteka Narodowa (Wydawnictwo Ossolineum) ukazał się Wybór poezji autora Struny światłaWstęp i opracowanie Małgorzaty Mikołajczak ukazują niezwykłe bogactwo tematów podejmowanych przez poetę, opisują najważniejsze wątki jego twórczości i różne – często mało znane – oblicza Herberta. O poecie i jego dziele porozmawiamy podczas spotkania, które odbędzie się 3 listopada 2018 o godzinie 17.00 w Muzeum Pana Tadeusza w ramach II Festiwalu Tradycji Literackich. Gośćmi Dariusza Sośnickiego będą Małgorzata Mikołajczak i Jerzy Borowczyk.

Tego samego dnia o godzinie 15.00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Juliusz Słowacki i Zbigniew Herbert komentują Muzeum Pana Tadeusza, podczas którego interpretacji wierszy poetów dokona aktor, Rafał Kronenberger.

Więcej informacji Wydawnictwo Ossolineum.