spektakl w reżyserii Marty Streker

ul. Prądzyńskiego 39A
    50–433 Wrocław
  • spektakl rekomendowany dla widzów od 13. roku życia
„Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Marty Streker, premiera: 10 listopada 2023, Teatr Układ Formalny, grafika i zdjęcie: Maciej Rabski

Muzeum Pana Tadeusza i Teatr Układ Formalny zapraszają na spektakl „Balladyna” w reżyserii Marty Streker.

„Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Marty Streker to opowieść o toksycznej siostrzanej relacji w patriarchalnym świecie pełnym przemocy. Główne bohaterki, Balladyna i Alina, żyją dziecięcymi fantazjami o nieograniczonych możliwościach, wierząc, że czeka na nie królewicz na białym koniu, który przyniesie władzę, prestiż i uznanie. Te sztucznie wykreowane marzenia, choć wydają się niewinne, stanowią źródło tragedii, prowadząc ostatecznie do śmierci jednej z sióstr.

Spektakl obrazuje proces dojrzewania, stanowiąc zarazem studium siostrzanej miłości pełnej zazdrości i przemocy. W świecie „Balladyny”, wypełnionym brutalną rywalizacją, jawa miesza się ze snem, a wszelkie próby pozbycia się wstydliwej przeszłości prowadzą do kolejnych błędów. Jeśli poczucie winy mogłoby się zmaterializować, czyją przybrałoby postać?

Spektakl będzie odbędzie się 23 i 24 lutego 2024 w Teatrze Układ Formalny.

Realizatorki/realizatorzy

opracowanie tekstu/ reżyseria/ reżyseria światła: Marta Streker
scenografia/ kostiumy: Maria Mordarska
muzyka: Maciej Zakrzewski
kierownik produkcji: Paweł Zaręba

Obsada

Alicja Czerniewicz, Paulina Mikuśkiewicz

Terminy pokazów premierowych

• 10 listopada 2023 (piątek), godzina 19.00 – P R E M I E R A
  • 11 listopada 2023 (sobota), godzina 19.00
  • 12 listopada 2023 (niedziela), godzina 19.00
  • 14 listopada 2023 (wtorek), godzina 19.00
  • 15 listopada 2023 (środa), godzina 19.00
  • 10 grudnia 2023 (niedziela), godzina 19.00
  • 23 lutego 2024 (piątek), godzina 19.00
  • 24 lutego 2024 (sobota), godzina 17.00

Produkcja

Spektakl powstał w koprodukcji Muzeum Pana Tadeusza Oddziałem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich z Teatrem Układ Formalny.

Spektakl jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław – www.wroclaw.pl. Sztuka powstaje przy wsparciu organizacji partnerskiej – Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

• TVP Kultura
  • TVP3 Wrocław