#muzealniaki – Dzień Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza

#muzealniaki – Dzień Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza

  • 1–2 czerwca 2019 (weekend)

Muzeum Pana Tadeusza w ramach akcji #muzealniaki zaprasza na weekendowy program przygotowany z myślą o najmłodszych.

W programie zwiedzanie wystawy z grą Epicka opowieść na tablecie, a także warsztaty muzyczne. Po muzealnych przygodach strudzeni wędrowcy będą mogli odpocząć w specjalnie przygotowanej sali rodzinnego relaksu. Znajdą w niej miękkie kanapy, przyjemną muzykę i umilacze czasu. Na najwytrwalszych czeka w niej również rodzinna gra Epicka Wyprawa.

1 i 2 czerwca 2019 bilety rodzinne do muzeum kosztują tylko złotówkę!

program

1 czerwca 2019 (sobota), Godz. 10.00–18.00

  • Epicka opowieść z muzealnym tabletem

Specjalne zwiedzanie wystawy stałej Rękopis „Pana Tadeusza”, które urozmaici gra Epicka opowieść dostępna na muzealnych tabletach. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowana sala rodzinnego relaksu.

Zapraszamy w niesamowitą podróż, w trakcie której odwiedzicie romantyczną bibliotekę, zagracie koncert fortepianowy, pomożecie podać kawę gościom, a nawet uratujecie biesiadników przed mrówkami! To tylko część zadań, które czekają na zwiedzających podczas tej wyjątkowej wyprawy w świat poematu Adama Mickiewicza.

1 czerwca 2019 w kasach muzeum dostępne będą tablety z grą Epicka opowieść. W różnych miejscach ekspozycji stałej Rękopis „Pana Tadeusza” znajdziemy zaś naklejki z QR kodami, dzięki którym przeżyjemy wspaniałą muzealną przygodę.

Tablety będą wydawane bezpłatnie do każdego biletu rodzinnego w ramach dostępności. Bilety rodzinne w cenie 20 złotych za grupę od 2 do 6 osób dostępne są online w zakładce bilety. Gra w języku polskim, angielskim lub niemieckim.

________________________________________

2 CZERWCA 2019 (NIEDZIELA), GODZ. 11.00–12.00

  • Rodzinny poranek muzyczny
    Małgorzata Lewandowska – skrzypce
    Niedźwiedź, kot, kukułka… czyli co zmieści się w skrzypcach

 Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek jest połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania odbywają się w Salonie romantycznym.

Wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne >>online oraz w kasach muzeum od 20 maja 2019.

prowadzenie:
Małgorzata Lewandowska – studentka V roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Skrzypaczka i dyrygentka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Ucząc solfeżu, prowadzi zajęcia umuzykalniające. Związana z CODA Maciejówka, gdzie przez 2 lata odpowiadała za scholę.

 

________________________________________

2 czerwca 2019 (niedziela), godz. 12.00–13.00

  • Muzyczna bajka w Salonie romantycznym

 Zachęcamy do udziału w muzycznym przedstawieniu prezentowanym w jednej z sal wystawy stałej Muzeum Pana Tadeusza. „Muzyczna bajka” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki: „Piosenka, Piosenka”, „Klawiatura”, „Mole”, „Profesor Wiolin i Bas”, „Piosenka o nutkach” oraz finałowa „Nasza bajka”. Autorkami „Muzycznej bajki” są członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej działającego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez >>formularz zgłoszeniowy.

scenariusz:
Paulina Michalska
Melisa Bereżańska
Aleksandra Dudycz
Karolina Altmajer-Moskal
Anna Kubiak

występują:
Paulina Michalska
Melisa Bereżańska
Aleksandra Dudycz
Karolina Altmajer-Moskal
Julianna Jurkiewicz
Mateusz Kazimierski
Dawid Bieniecki

________________________________________

>>Więcej informacji o akcji #muzealniaki