W ramach Nocy Muzeów 2024 zapraszamy do zwiedzania Muzeum Pana Tadeusza Oddziału Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

18 maja 2024 (sobota), godz. 17.00–24.00 (ostatnie wejście o 23.00)

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza do zwiedzania trzech części wystawy stałej, na którą składają się ekspozycje: „Rękopis Pana Tadeusza, „Misja: Polska”, „Pan Tadeusz Różewicz”, oraz wystawy fotografii Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej „Greta. Zajęcia dodatkowe”. Zachęcamy również do udziału w otwartych warsztatach kaligrafii dostępnych na dziedzińcu Kamienicy pod Złotym Słońcem.

Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatów kolażu „Z głową w chmurach” nawiązujących do wystawy czasowej „Greta. Zajęcia dodatkowe”. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (obowiązują zapisy).

Program wydarzeń

Zwiedzanie

• 17.00–24.00
  •  wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejścia na ekspozycję odbywają się co 15 minut w grupach 15-osobowych
  • ostatnie wejście o 23.00

Zwiedzanie wystaw stałych: „Rękopis Pana Tadeusza”, „Misja: Polska”, „Pan Tadeusz Różewicz” oraz wystawy fotografii Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej „Greta. Zajęcia dodatkowe”.

Warsztaty kaligrafii

• 17.00–21.00
  • dziedziniec Muzeum Pana Tadeusza
  • otwarte warsztaty kaligrafii
  • zajęcia dla dzieci oraz uczestników dorosłych

Jak długo Adam Mickiewicz pisał „Pana Tadeusza”? Czy pierwsze wersy Inwokacji brzmią dziś tak samo, jak na karcie Rękopisu? Czy wieszcz narodowy był również mistrzem zgrabnej kaligrafii? Jak wyglądał pierwodruk naszej epopei narodowej? Odpowiedzi na te pytania poznają Państwo już niebawem, w czasie Nocy Muzeów 2024 we Wrocławiu. Po zwiedzeniu ekspozycji zachęcamy do spróbowania swoich sił w pisaniu przy pomocy gęsiego pióra. Stanowiska kaligraficzne będą dostępne dla zwiedzających na dziedzińcu Kamienicy pod Złotym Słońcem.

Program dla rodzin z dziećmi

• 16.00–17.30
  • zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z dorosłym opiekunem
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy dostępne poprzez formularz zgłoszeniowy od 7 maja 2024

„Z głową w chmurach” – warsztaty kolażu towarzyszące wystawie czasowej „Greta. Zajęcia dodatkowe”

Czy jesteście gotowi na noc pełną magii, kreatywności i niezwykłych odkryć? Przyłączcie się do nas podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Odkryjcie tajemniczy świat kolażu! Złapcie za nożyczki, klej, kolorowe materiały i dajcie się ponieść magii tworzenia. Warsztaty towarzyszą wystawie fotografii Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej „Greta. Zajęcia dodatkowe”.

Na warsztaty obowiązują zapisy dostępne na stronie internetowej www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl od 7 maja 2024.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza