działania twócze dla dorosłych

Otwarta pracownia

  • każdy czwartek, godz. 17.00–20.00

  • Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną listopadowy cykl spotkań Otwarta pracownia nie odbędzie się. Poinformujemy o terminie wznowienia cyklu.
  • wstęp: 25 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum (bilet należy zakupić najpóźniej na godzinę przed wydarzeniem)
  • Ossolineum
    Stara plebania
    plac Nankiera 17

O cyklu

Otwarta pracownia to przestrzeń przeznaczona dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w malarstwie. Z pracowni może skorzystać każdy, kto chciałby kreatywnie spędzić wolny czas lub poćwiczyć swoje umiejętności pod okiem instruktora. Spotkania będą okazją do poznania podstaw technologii malarstwa, a także różnych technik rysunkowych, przeplatane informacjami z zakresu historii sztuki. W cenie wstępu zapewniamy przestrzeń oraz materiały plastyczne.

Zajęcia odbywają się w Ossolineum (Stara plebania, plac Nankiera 17).


Prowadzenie

Kinga Łaska – artystka plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie muzeum pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Adriana Myśliwiec – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Fotografii i Multimediów na ASP we Wrocławiu. Współprowadząca zajęcia Projekty Artystyczne na kierunku Mediacja Sztuki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Architektka wnętrz i projektantka, zawodowo związana z Muzeum Pana Tadeusza.