• 20 listopada 2021 (sobota), godz. 16.00
  • warsztaty dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy przez formularz dostępny online

„Rysowanie słów i obrazów” – warsztaty plastyczne w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Pan Tadeusz Różewicz”.

W twórczości Tadeusza Różewicza znajdziemy mnóstwo odniesień plastycznych, źródeł inspiracji wizualnych oraz nawiązań obrazowych do malarstwa, rzeźby, architektury czy filmu i telewizji. Poeta przywiązywał wielką wagę do wizualnej formy wiersza. Chętnie ujawniał rękopisy. Pełno w nich wtrąceń, skreśleń i uzupełnień – widać, jak powstają wiersze.

„Wszystko, co napisałem, było napisane ręką. W tym byłem bliski malarzowi czy rzeźbiarzowi. Ręka do dzisiejszego dnia jest podstawowym narzędziem mojej pracy”. Podczas zajęć i my posłużymy się tym narzędziem.

Prowadzenie

Kinga Łaska – artysta plastyk i edukatorka muzealna. Od 2016 pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny