„Pędzę jak dziki tapir”
spotkanie autorskie z Markiem Zającem

• 5 listopada 2022 (sobota), godz. 17.00
  • kino Popiół i Diament
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Zającem, autorem książki „Pędzę jak dziki Tapir. Bartoszewski w 123 odsłonach”. Rozmowę poprowadzi Artur Wolski.

Marek Zając, znany dziennikarz i współpracownik Władysława Bartoszewskiego odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość. Angela Merkel, Colin Powell, Jan Paweł II… – wielu bohaterów tej książki dobrze znamy, jednak jeszcze nigdy ich spotkania z Profesorem nie zostały przedstawione w tak barwny sposób. Każdy z obrazków to kolorowy kamyczek mozaiki składającej się na portret człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie.

W 2022 roku Władysław Bartoszewski skończyłby sto lat. Na tę okazję jego współpracownik i znany z lekkiego pióra publicysta Marek Zając uzupełnił pierwsze wydanie Tapira o kolejne barwne anegdoty. Tym razem nieznane, ale nie mniej intrygujące oblicze Profesora wyłania się ze stu dwudziestu trzech elementów niezwykłej układanki – nie mógł zatrzymać się nawet na okrągłej liczbie sto…

Książkę ubarwiają: wstęp Adama Bodnara oraz nawiązujące do anegdot mistrzowskie rysunki Henryka Sawki.

Transmisja ze spotkania

Autor

Marek Zając – polski dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.

Prowadzący

Artur Wolski – redaktor, pomysłodawca i organizator licznych wydarzeń kulturalnych, debat, koncertów, projekcji z udziałem publiczności oraz od 15 lat jubileuszy Władysława Bartoszewskiego, założyciel Stowarzyszenia Entropia Słowa.

Rysunki Henryka Sawki

logo entropia słowa