• 21 listopada 2021 (niedziela), godz. 14.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

„Tadeusz Różewicz i przedmioty”– oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pan Tadeusz Różewicz”.

Co mówią przedmioty Tadeusza Różewicza o swoim właścicielu? Zdjęcia, książki, dokumenty i rękopisy, ale także pamiątki z dzieciństwa, albo „skarby” znalezione podczas spacerów w parku. Czy poeta był sentymentalny? Czy gromadził wokół siebie dużo rzeczy i co znajdowało się w jego „pracowni” – o tym przekonamy się podczas oprowadzania.

Prowadzenie

Ewelina Wypchło – animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa. Współpracowała z portalem Teatralny.pl i Teatrem Akademia Wyobraźni. Miłośniczka kotów. Pasjonatka literatury współczesnej. Pracowniczka Gabinetu Literackiego im. Tadeusza Różewicza w Muzeum Pana Tadeusza.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny