wystawa czasowa

Neuroróżnorodność w kolażu – Szymborska spotyka Fredrę!

  • 5 września–8 października 2023
  • wystawa planszowa
  • Dziedziniec Muzeum Pana Tadeusza
  • wstęp bezpłatny
  • kuratorka: Adrianna Duda

Zapraszamy na wystawę kolaży, które powstały w ramach Mikrograntu NGO – „Neuroróżnorodnie z Szymborską i Fredrą. Slam a/typowy”, realizowanego przez Fundację Ponad Schematami.

Te unikatowe prace, tworzone przy współpracy z Samorządem Studenckim Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Scenograficznym Kołem Naukowym „309”, są owocem spotkania mieszkańców Wrocławia ze znanymi postaciami polskiej literatury.

Każdy kolaż, stworzony przez wrocławian i wrocławianki, jest świadectwem unikalnego spojrzenia na poezję, satyrę i różnorodność ludzkiego umysłu.

Odkryjecie tu twórczość Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry w formie kolaży, ale również zetkniecie się z tematem neuroróżnorodności, który stanowi ważny aspekt tej ekspozycji. 

Ta wystawa to zaproszenie i inspiracja dla dzieci i nauczycieli z różnych szkół podstawowych we Wrocławiu do zajęć edukacyjnych. Jest to także przestrzeń do dyskusji i edukacji na temat neuroróżnorodności.

Kolaż to intrygująca forma sztuki, która może ukazać nam, jak wiele interpretacji znanych wierszy istnieje i jak wiele jeszcze nie zostało odkrytych. Wzbogacają nas, uczą i otwierają oczy na mnogość doświadczeń i emocji wokół nas. Ile osób, tyle perspektyw, a każda perspektywa wzbogaca nasz świat – uczmy się czerpać z tej różnorodności!


Wybrane kolaże


Organizator:

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza