Zorganizuj własną wystawę

Domowe muzeum
  • propozycja zabawy dla dzieci w wieku 7–12 lat, do realizacji w domu, samodzielnie, bądź wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem

Nie możesz wybrać się na wystawę, ale możesz zorganizować własną. W pliku do pobrania znajdziesz zadania podobne do tych, z jakimi mierzą się na co dzień pracownicy muzeów. Wszystkie możesz wykonać w domu, korzystając z materiałów, które masz pod ręką.

Zacznij od przeczytania całego scenariusza, najlepiej wspólnie z rodzicem, opiekunem, nauczycielem lub starszym rodzeństwem. Jeśli czegoś nie zrozumiesz, poproś o wyjaśnienia i wskazówki.

Praca nad wystawa podzielona jest na etapy: pierwszy to kwerenda, czyli poszukiwanie interesujących rzeczy; drugi: podpisanie ich; trzeci: aranżacja – czyli odpowiednie ustawienie wybranych obiektów; czwarty to ich oświetlenie; piaty: wymyślenie tytułu wystawy i opisanie swojego pomysłu; szósty: wykonanie plakatu; siódmy: zorganizowanie wernisażu, czyli uroczystego otwarcia; ósmy: fotodokumentacja, czyli zrobienie zdjęć wystawie; dziewiąty: opieka nad wystawa i dziesiąty: demontaż, czyli posprzątanie po zabawie.

To od Ciebie zależy, czy wykonasz wszystkie zadania, czy wybierzesz niektóre z nich. A może rozłożysz prace na etapy i podzielisz zabawę na kilka dni?


Szukaj inspiracji