OFERTA lekcji muzealnych NA SEZON 2019/2020

Lekcje muzealne

Na lekcje muzealne do Muzeum Pana Tadeusza zapraszamy zarówno dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych, od pierwszych aż do ósmych klas, jak i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych, szczególnie maturzystów.

Wszystkie zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych, zaś wybrane lekcje i warsztaty prowadzimy w językach angielskim i niemieckim.

  • Muzeum Pana Tadeusza bierze udział w programie „Szkoła w mieście”.

Katalogi lekcji muzealnych dla wszystkich grup wiekowych:

Informacje praktyczne

wiek uczestników

dla dzieci w wieku od 3 lat

lekcje muzealne

Zajęcia odbywają się w wybranej sali na ekspozycji oraz w sali warsztatowej.

warsztaty artystyczne

Działania artystyczne w sali warsztatowej poprzedzone krótkim zwiedzaniem wybranej części ekspozycji.

 

terminy

wtorek–niedziela, 8.30–17.00 (pierwsza lekcja: 8.30, ostatnia lekcja: 15.00)

 

czas trwania

75–90 minut

 

formularz rezerwacji

www.bilety.ossolineum.pl

 

koszt lekcji muzealnej

150 zł za grupę od 16 do 30 osób
100 zł za grupę do 15 osób

 

koszt warsztatów

200 zł za grupę od 16 do 30 osób
150 zł za grupę do 15 osób

 

English? Deutsch?

Część lekcji i warsztatów może być przeprowadzona w językach angielskim lub niemieckim

 

grupy integracyjne

Zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych. W celu dostosowania zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem Muzeum dostępnego:
Monika Nowak
monika.nowak@ssolinueum.pl | 71 75 50 652

 

grupy od 16 do 30 osób

grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.

 

kontakt

dział edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651

Dział Edukacji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Magdalena Musiał – kierownik Działu Edukacji, historyk sztuki i edukatorka muzealna. Autorka sześciu przewodników dla dzieci po muzealnych wystawach. Z Muzeum Pana Tadeusza związana od początku jego powstania.

tel. 71 755 06 51
magdalena.musial@ossolineum.pl

 

Maja Kwiecińska – historyk sztuki i architektury, edukatorka muzealna. Zajmuje się lekcjami muzealnymi na wystawie Misja: Polska, odpowiada za program dla rodziców z dziećmi do lat 3, m.in. za cykl Brzdąc w muzeum. Koordynuje akcję społeczną #Muzealniaki.

tel. 71 755 06 54
maja.kwiecinska@ossolineum.pl

Kinga Łaska – artysta plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

tel. 71 755 06 53
kinga.laska@ossolineum.pl

Aldona Mikucka – historyk sztuki, plastyk, edukatorka muzealna i przewodniczka miejska. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej Piast z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum. Odpowiada za lekcje z epoki romantyzmu, cykl spotkań Rodzinna pracownia ilustracji. Zajmuje się również wolontariatem.

tel. 71 755 06 57
aldona.mikucka@ossolineum.pl

Monika Nowak – absolwentka ochrony dóbr kultury, edukatorka muzealna, członkini organizacji Toastmasters. Odpowiada za program dla rodzin, w tym cykl Maluchy odkrywają muzeum, oraz ofertę dla dzieci przedszkolnych, warsztaty szlacheckie dla dorosłych i edukacyjny escape room. Zajmuje się również Muzeum dostępnym.

tel. 71 755 06 52
monika.nowak@ossolineum.pl

Teresa Sokół – historyk sztuki i edukatorka muzealna. Z Ossolineum związana od 2010 roku, pomysłodawczyni cyklu wykładów Z ossolińskiej kolekcji prezentujących zbiory ZNiO. Zajmuje się merytorycznym opracowywaniem ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza do celów edukacyjnych.

tel. tel. 71 75 50 658
teresa.sokol@ossolineum.pl