WARSZTATY TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „GRETA. ZAJĘCIA DODATKOWE”

Kurs fotografii w pigułce – cykl 4 spotkań

  • warsztaty odbywają się w terminach
    6, 13, 20, 27 kwietnia 2024, godzina 14.00

  • dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz

Temat warsztatów

Kurs fotografii w pigułce – cykl 4 spotkań

Zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie fotografii Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej „Greta. Zajęcia dodatkowe”.

Warsztaty odbywają się w terminach 6, 13, 20, 27 kwietnia 2024 o godzinie 14.00.

  • zajęcia dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

W dobie coraz większej automatyzacji wykonanie zdjęcia polega często na naciśnięciu jednego przycisku. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, do czego służą inne tryby w Twoim aparacie? A może miałeś problem z wykonaniem zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu? Albo nie wiedziałeś, dlaczego Twoje zdjęcie jest poruszone? Czy można lepiej kontrolować proces powstawania cyfrowej fotografii? Jakie środki wyrazu możemy zastosować, by mocniej podkreślić koncept, który chcemy przekazać? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas naszych spotkań. Skoncentrujemy się na nauce technicznych podstaw fotografii, takich jak ustawienia aparatu, zrozumieniu zagadnień ekspozycji oraz kompozycji. Ale nie zabraknie również wielu dyskusji na tematy fotograficzne. Poszukamy także wspólnie inspiracji do pracy twórczej i rozwiniemy kreatywność poprzez praktyczne zadania. 

Dla kogo zatem jest ten kurs? Dla wszystkich, którzy chcą bardziej świadomie robić zdjęcia, ale również dla wszystkich, którzy chcą przeżyć artystyczną przygodę. 


Prowadzenie

Aleksandra Pawłowska edukatorka, fotografka, absolwentka Grafiki na Uniwersytecie SWPS oraz Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studentka na Institut Tvůrčí Fotografie w Opawie. Ukończyła liczne kursy fotograficzne i graficzne. Głównym medium, z którym pracuje, jest książka fotograficzna. Na swoim koncie ma ponad czterysta przeprowadzonych zajęć dla dzieci i dorosłych.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza