#muzealniaki. Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Przedszkolaki

Program I spotkania

(czwartek)

Dzieci przedszkolne w instytucjach kultury. Wiedza, doświadczenia, dyskusja

10.00 | Powitanie uczestników

Magdalena Musiał, Muzeum Pana Tadeusza

10.15 | Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów
Rozwój dziecka przedszkolnego w kontekście uczestnictwa w kulturze. Szanse i problemy

Eksperci

Judyta Juszczyk psycholog i psychoterapeuta pracujący na co dzień z dziećmi i ich rodzicami w przedszkolu integracyjnym oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadzi również prywatną praktykę, gdzie zajmuje się głównie pracą z dziećmi z szerokim spektrum zaburzeń
rozwoju, osobowości, a także zachowania i emocji.

dr n. med. Hanna Sikorska-Szaflik lekarz w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jako asystent prowadzi zajęcia ze studentami ucząc ich pediatrii. Autorka publikacji po polsku i angielsku dotyczących problemów alergologicznych u dzieci. Swoją wiedzę na bieżąco uaktualnia uczestnicząc w kursach i konferencjach z zakresu pediatrii i alergologii. Prywatnie mama przedszkolaka i wymagającego żłobkowicza.

11.30 | dyskusja
12.00 | przerwa
12.30 | Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów:
Dzieci przedszkolne w świecie kultury. Potrzeby dzieci, rodziców, nauczycieli

Eksperci

Agnieszka Tlaga — polonistka i przedszkolanka z kwalifikacjami nauczyciela przedszkolnego i szkolnego Montessori, na co dzień zajmuje się prowadzeniem placówek montessoriańskich – Przedszkola „Skrawek Nieba” oraz Szkoły Monetessori, które mieszczą się w Kowalach koło Gdańska. Jest mamą czwórki wspaniałych dzieci, dzięki którym codziennie uczy się nowych rzeczy.

Monika Welz — pedagog, psycholog, nauczyciel przedszkolny. Od kilkunastu lat współprowadzi przedszkole i żłobek Lupikowo we Wrocławiu. Przez wiele lat prowadziłam grupy przedszkolne. Obecnie organizuje pracę edukacyjną placówek Lupikowa, a także prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne.

13.45 | dyskusja

Współpraca

Projekt #muzealniaki. Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Przedszkolaki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

logotyp MKiDN