przewodnik historyczno-kulturalny Muzeum Okręgowego w Koninie

Truchtem tajemnic tropem...

Muzeum Pana Tadeusza i akcja Muzealniaki jest partnerem przewodnika historyczno-kulturalnego zatytułowanego „Truchtem tajemnic tropem” wydanego przez Muzeum Okręgowe w Koninie.

„Truchtem tajemnic tropem” – przewodnik historyczno-kulturalny dla dzieci i młodzieży to publikacja przybliżająca historię miasta Konina, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa i dorobku, jaki pozostawił po sobie biskup poznański Andrzej Łaskarzyc.

Bogate opracowanie merytoryczne, obfitujące w informacje, ciekawostki, interesujące fakty i anegdot gwarantuje wymiar edukacyjny i dydaktyczny wydawnictwa. Najważniejszym celem projektu Muzeum Okręgowego w Koninie było udostępnienie najmłodszej grupie odbiorców wiedzy o postaci Andrzeja Łaskarzyca – biskupa poznańskiego, dyplomaty, prawnika i cenionej postaci Polski Jagiellonów. Główny bohater przewodnika – Andrzejek (dziecięce alter ego biskupa) zwraca się do dziecka językiem dla niego zrozumiałym, stając się jednocześnie przewodnikiem i przyjacielem małego czytelnika.

Jak otrzymać publikację?
Przewodnik w .pdf można pobrać ze strony internetowej Muzeum Okręgowego w Koninie.
Bezpłatne egzemplarze wydawnictwa są dostępne również w:
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie,
  • Centrum Informacji Turystycznej w Koninie,
  • Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Koninie,
  • Parku Makiet Mikroskala w Koninie.

Partnerzy projektu

Muzeum Pana Tadeusza
Muzealniaki
Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Koninie
Miasto Konin
Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Park Miniatur „Mikroskala”

Patronat honorowy

Portal „Kultura u podstaw”

Zadanie pn. „Truchtem tajemnic tropem” – przewodnik historyczno-kulturalny dla dzieci i młodzieży otrzymało dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach programu „PATRIOTYZM JUTRA 2020”.