Oferta na sezon 2023/2024

Pora na tradycję

• soboty, godz. 12.00–14.00
  • zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat z opiekunem
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy na dany miesiąc poprzez formularze zgłoszeniowe, dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca

Opis zajęć

Cykl warsztatów inspirowany obyczajami polskiej szlachty ziemiańskiej. Wiele z nich przetrwało w niemalże niezmienionej formie - często sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że prawie każdego dnia pielęgnujemy tradycje szlacheckie. Są też jednak zwyczaje, które powoli popadają w zapomnienie. Celem naszych spotkań będzie przybliżenie czasem zabawnych, innym razem bardzo tajemniczych, ale zawsze niezmiernie ciekawych obyczajów z dawnych lat.

Prowadzenie

Jagoda Winkelbauer – edukatorka i przewodniczka muzealna, graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, miłośniczka epoki romantyzmu oraz polskiej kultury szlacheckiej. Jej prace artystyczne były wystawiane w ramach finału konkursu „Park Sztuki” w parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej i na wystawie książki artystycznej „Spektakl na papierze” w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych dotyczących epoki romantyzmu.