warsztaty

Primaaprilisowe karykatury

• 1 kwietnia 2022 (piątek), godz. 17.00
  • warsztaty dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy

„Primaaprilisowe karykatury” – warsztaty w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie Bartoszewski. Dlaczego nie ja?”

Podczas zajęć zastanowimy się nad cechami charakterystycznymi karykatury. Użyjemy uproszczenia, deformacji, hiperboli – wszystko po to, aby wydobyć i podkreślić charakter osoby, zjawiska lub przedmiotu. Przybliżymy też postać Władysława Bartoszewskiego, częstego bohatera karykatur i bon motów.

Prowadzenie

Kinga Łaska – artysta plastyk, edukatorka z artystycznym zacięciem, absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza odpowiada za artystyczne warsztaty muzealne dla grup zorganizowanych oraz wszelkie edukacyjne działania inspirujące do twórczego wysiłku.

Jakub Wójcik – artysta, malarz, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Miłośnik sztuki, zainteresowany historią, filozofią a nade wszystko duchowością. Tworzy prace malarskie i rysunkowe inspirowane sztuką sakralną. Członek grupy Vera Icon. Pracownik Działu Obsługi Widowni w Muzeum Pana Tadeusza.

Patroni

• TVP3 Wrocław