Świąteczne inspiracje

Zespół Muzeum Pana Tadeusza życzy Państwu spokojnych, bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianych i cudownych chwil w gronie najbliższych oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym roku.

W 2021 roku Muzeum Pana Tadeusza realizowało bogaty program wydarzeń. W kwietniu obchodziliśmy pięciolecie działalności. Podczas uroczystego Koncertu życzeń świętowaliśmy wspólnie z Państwem, tworząc nowe plany na kolejne miesiące.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas, by obejrzeć wystawy czasowe oraz nową wystawę stałą, Pan Tadeusz Różewicz.

Inspiracje


Święta na ziemiańskim dworze

Świąteczny czas umili Państwu opowieść o staropolskim Bożym Narodzeniu. Zachęcamy do wysłuchania spotkania, poświęconego barwnym zwyczajom tego okresu w dawnej Rzeczpospolitej.


Dla czytelników

Wielu książkowych inspiracji prezentowych dostarczą podcasty z cyklu W księgarni.

Zainteresowanych bibliotecznymi perłami dawnego Śląska oraz najnowszą historią Polski zachęcamy do obejrzenia transmisji wykładów z cyklu Z ossolińskiej kolekcji. „Silesiaca” i Misja: książki.

 


Dla najmłodszych

Twórczych inspiracji w rodzinnym gronie dostarczą Zeszyt do poezji oraz Domowe muzeum.

Dla najmłodszych mamy także wyjątkowe propozycje zabaw edukacyjnych zgromadzone w zakładce #muzealniaki. Inspiracje.


Do zobaczenia w Nowym Roku!

Tym, którzy nie mogą się doczekać ponownego spotkania, polecamy zwiedzanie naszej ekspozycji z domu, przy pomocy aplikacji mobilnej.

Już w styczniu ruszają kolejne zajęcia z cyklu Sobotnie warsztaty rodzinneRodzinne poranki muzyczne oraz nowe seanse filmowe w kinie Popiół i Diament. Do zobaczenia w 2022 roku!

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza